Dachser Polska, międzynarodowy operator logistyczny, zaangażował się w pomoc instytucjom i personelowi medycznemu będących na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa. We współpracy z inicjatorem akcji - Beiersdorf Manufacturing Poznań, operator pro bono dostarczył prawie 6 ton produktów do dezynfekcji i środków pielęgnacyjnych do szpitali, urzędów, domów opieki społecznej i organizacji na terenie Poznania.

Akcja charytatywna została zrealizowana w ramach międzynarodowego programu wsparcia „Care Beyond Skin”, którego organizatorem jest koncern Beiersdorf. Główny cel programu to pomoc lekarzom i instytucjom w walce z pandemią.

Dachser przyłączył się do akcji i bezpłatnie dostarczył produkty zapewnione przez Beiersdorf. Z fabryki w Poznaniu przewiezione zostały produkty o łącznej wadze 5 978 kg. Dostawy zorganizowane przez Dachser dotarły m.in. do poznańskich szpitali, domów opieki społecznej, urzędów oraz stowarzyszeń.

„Społeczna odpowiedzialność jest integralną częścią tożsamości Dachser dlatego przyłączenie się do akcji Beiersdorf było dla nas czymś naturalnym. Jesteśmy firmą rodzinną, a wyznawane przez nas wartości opierają się na wzajemnym wsparciu i pomocy w chwilach potrzeby. Jako operator logistyczny zaoferowaliśmy to, w czym jesteśmy najlepsi – inteligentną logistykę dostosowaną do indywidualnych potrzeb i sprawną sieć transportową. Współorganizacja dostaw w ramach szczytnej akcji „Care Beyond Skin” jest świetnym przykładem kooperacji przedsiębiorstw, dzięki której możemy w realny sposób wspomóc personel medyczny i instytucje walczące o ludzkie życie w czasie pandemii koronawirusa”, mówi Jarosław Witkowski, kierownik oddziału Dachser w Poznaniu.