Niemiecka gazeta codzienna Bild Zeitung, należąca do Ringier Axel Springer, zabezpieczyła swoją redakcję za pomocą innowacji technologicznej wprowadzanej przez polską firmę Lumichem. Jest nią powłoka z nanocząsteczkami dwutlenku tytanu, która pod wpływem światła z dowolnej powierzchni na bieżąco usuwa wirusy, w tym koronawirusa, i inne drobnoustroje, a także oczyszcza powietrze. W Polsce w tę metodę zastosowano m.in. w biurze RASP, w tym w studiu Onetu. Z rozwiązania skorzystały także Koleje Śląskie, lotnisko w Balicach, CN Kopernik, muzeum Polin i wiele innych obiektów oraz firm.

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku wprowadziło innowacyjne zabezpieczenie przeciwko koronawirusowi. To powłoka z nanocząsteczkami dwutlenku tytanu, która pod wpływem światła niszczy wszelkie drobnoustroje, w tym ludzkiego koronawirusa. Powłoką o nazwie TitanSolid, która powstała dzięki współpracy polskiej firmy Lumichem i naukowców uniwersyteckich, zabezpieczono wystawę główną oraz inne miejsca w budynku.

Kraków Airport wprowadził kolejne nowoczesne rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo podróży w czasie pandemii. Pojemniki, z których korzystają pasażerowie podczas kontroli bezpieczeństwa, jak również te na stanowiskach odpraw zostały pokryte powłoką TitanSolid niszczącą ludzkiego koronawirusa oraz inne wirusy i bakterie. Krakowskie lotnisko jest kolejnym podmiotem z branży transportowej korzystającym z tej metody sanitarnej.