Międzynarodowi eksperci od sztucznej inteligencji, robotyki czy transformacji cyfrowej przyjadą do Warszawy do centrum Global Expo na poświęconą innowacjom konferencję Masters&Robots 2018. W zrewitalizowanych pofabrycznych halach FSO będą rozmawiać o tym, jak może wyglądać nasza przyszłość i w jaki sposób mogą na nią wpływać nowe technologie. Impreza odbędzie się w dniach 13-15 listopada przy ul. Modlińskiej 6D. Organizatorem wydarzenia jest Digital University. 

 

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Masters&Robots będzie transformacja cyfrowa i wpływ, jaki wywrze na ludzkość w perspektywie 10 kolejnych lat. Na konferencji pojawią się światowej sławy eksperci z branży technologicznej, m.in. Mark Post, twórca pierwszego hamburgera z mięsa in vitro i specjalista od rolnictwa molekularnego, Peter Gloor ekspert w zakresie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego z Massachusetts Institute of Technology, który wspólnie z zespołem opracował Happimeter – smartwatch do odczytywania nastroju, jedna z najbardziej wpływowych kobiet z zakresu robotyki na świecie i założycielka Silicon Valley Robotics, zajmującej się rozwojem rynku i komercjalizacją robotów - Andra Keay, a także wiele innych osobistości. W trakcie trzech dni wydarzenia prelegenci będą przekazywać wiedzę nt. efektywnego wykorzystania nowych technologii i nowoczesnego zarządzania biznesem.

 

- Podczas Masters&Robots w Global Expo będziemy mieli okazję gościć przedsiębiorców z krajów, które są potęgami w dziedzinie innowacji czy start-upów. Organizatorzy zadbali o to, by na liście spikerów znalazły się technologiczne autorytety z Doliny Krzemowej, Izraela, Nowego Jorku, Singapuru czy Londynu. W rozległej hali centrum na dwóch scenach równolegle będą prowadzić inspirujące merytoryczne prelekcje i warsztaty biznesowe bazując na własnych doświadczeniach i realnych wdrożeniach. Smaczku całej imprezie z pewnością doda niepowtarzalny klimat miejsca, łączący eventową nowoczesność z postindustrialną historią dawnych terenów FSO ­- mówi Bartosz Sosnowski, wiceprezes Centrum Targowo-Kongresowego, operatora Global Expo.

 

 

Nowoczesne centrum Global Expo mieści się przy najruchliwszym węźle komunikacyjnym Warszawy i zapewnia swobodny dojazd z każdej części miasta i Polski. Obiekt dysponuje największą w stolicy przestrzenią wystawienniczą pod jednym dachem, którą można dzielić na dwie mniejsze hale za pomocą ścianki dźwiękoszczelnej.  Stopniowo uruchamiane będą kolejne funkcjonalności – piętro konferencyjne z salą na eventy i dostępem do sal modułowych, restauracja na 300 miejsc, a także parking na 1400 aut. Docelowo w ramach obiektu będzie działać też hotel ze 150 pokojami, którym zarządzać ma renomowany partner.