Kompap, spółka giełdowa z branży poligraficznej, powierzyła obsługę PR i IR Practum Consulting. Agencja będzie prowadzić biuro prasowe Kompapu oraz koordynować relacje z rynkiem kapitałowym. Przygotuje też nową stronę internetową spółki.

 - Kompap ma uporządkowany biznes, a do tego zyskowny. Mamy w swoim portfelu dwie spółki należące do największych w kraju drukarń dziełowych – BZGraf i OZGraf - które współpracują z wieloma prestiżowymi wydawnictwami z kraju i za granicy. Po trzech kwartałach 2015 r. nasze przychody ze sprzedaży wyniosły blisko 46 mln zł, zaś zysk netto 4,7 mln zł. Teraz zależy nam, by wznowić bieżącą i skuteczną komunikację z mediami i inwestorami. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Practum, bo chcemy powierzyć to zadanie profesjonalistom – komentuje Waldemar Lipka, prezes zarządu Kompap.

KOMPAP SA posiada w swoim portfelu dwa zakłady graficzne należące do liderów rynku druku dziełowego w Polsce – OZGraf i BZGraf. Spółka ponadto zajmuje się produkcją specjalistycznych artykułów papierniczych i biurowych, jak koperty utajnione czy rolki do bankomatów z nadrukiem, a także drukiem akcydensowym. Kompap jest notowany na GPW od 1996 r.