Podaj.net - największy polski serwis internetowy umożliwiający wymienianie się książkami - zebrał blisko 250 książek oraz filmów w ramach akcji Daję Poczytać. W zbiórce wzięli udział użytkownicy serwisu, a przekazane przez nich książki i płyty trafiły do Domu Dziecka nr 10 w Warszawie.

Choć akcja dotyczyła zbiórki zarówno książek, jak i płyt z bajkami i filmami, to jednak zdecydowaną większość przesyłek od użytkowników Podaj.net stanowiły właśnie książki. Wśród nich znalazło się dużo dziecięcej i młodzieżowej klasyki, a także leksykony, albumy i książki dla dzieci o przyrodzie czy historii. Część z przekazanych na rzecz domu dziecka tytułów to pozycje bardzo popularne wśród internautów wymieniających się książkami na Podaj.net. Przykładem takiej książki są poszukiwani przez wielu z nich - Wolni Ciutludzie Terry’ego Pratchetta. Oprócz tego w przesyłce, jaka trafiła do warszawskiego domu dziecka, znalazły się książki, o które coraz trudniej na rynku wydawniczym.

- To pierwsza tego typu akcja zorganizowana za pośrednictwem Podaj.net, ale zainteresowanie nią ze strony użytkowników serwisu zachęca nas do myślenia o kolejnych, podobnych inicjatywach. Podaj.net jest miejscem gromadzącym wielbicieli książek, którzy znają wartość literatury w życiu i, o czym świadczą efekty akcji Daję Poczytać, chcą się dzielić tą wiedzą z innymi. Co więcej, dzięki naszym użytkownikom udało się zebrać książki, które obecnie trudno spotkać w księgarniach, a które pamiętają z dzieciństwa całe pokolenia Polaków. Dzięki internautom z Podaj.net te opowieści będą mogli poznać także wychowankowie warszawskiego domu dziecka nr 10 – mówi Jakub Milewski, założyciel serwisu.

W akcji Daję Poczytać, zorganizowanej przez Podaj.net, wzięła udział także firma B2B Partner, która nieodpłatnie użyczyła magazynu oraz zajęła się logistyką.