RTS Widzew Łódź S.A. cofnął zgodę na prezentację opraw w czasie meczów piłki nożnej na obiekcie sportowym przy Al. Piłsudskiego 138.

Decyzja została podjęta w związku z kolejnym niedotrzymaniem ustaleń przez kibiców przygotowujących oprawy meczowe. Przed rundą wiosenną sezonu 2011/2012 roku grupa organizująca oprawy zobowiązała się m.in. do: nieużywania środków pirotechnicznych oraz wywieszania flag i transparentów tylko autoryzowanych przez PZPN i odpowiednie organy Widzewa. Osoby te jednocześnie złożyły pisma o zawieszenie ich indywidualnych zakazów stadionowych. Widzew przychylił się wówczas do wniosków i zawiesił zakazy.

Podczas meczów o mistrzostwo T-Mobile Ekstraklasy Widzew Łódź – Legia Warszawa oraz Widzew Łódź – Lech Poznań wbrew  wcześniejszym uzgodnieniom zostały zaprezentowane oprawy, które nie były zaakceptowane przez Klub. Ponadto, wykorzystywano pirotechnikę, co jest niezgodne z prawem i zagraża bezpieczeństwu uczestników meczu. W rezultacie po raz kolejny RTS Widzew Łódź S.A. poniósł straty finansowe wynikające z kar nałożonych przez Komisję Ligi Ekstraklasy SA.

W związku z powyższym i brakiem akceptacji dla faktu, że nieodpowiedzialność i lekceważenie prawa przez pojedyncze osoby buduje negatywny obraz całego Widzewa i jego kibiców, Klub w najbliższym czasie nałoży kary indywidualne w postaci zakazów stadionowych na osoby łamiące przepisy.

Niezależnie od działań Klubu, toczy się postępowanie prokuratury dotyczące użycia środków niedozwolonych w Ustawie o Bezpieczeństwie Imprez Masowych podczas wspomnianych dwóch meczów.