Rozstrzygnięty został już konkurs na nazwę nowoczesnego biurowca, który powstanie w Pile przy ul. Witaszka 6. Zwycięzcą jest Michał Igła, który zgłosił nazwę Onyx. Decyzją inwestora - P.R.E.S.C.O. GROUP – propozycja ta została rozszerzona o dodatkowy człon definiujący biznesowy charakter budynku. Ostatecznie biurowiec będzie więc nosił nazwę Onyx Business Point. W ramach konkursu, który trwał od 21 października do 1 listopada br., nadesłanych zostało 150 propozycji. Laureat konkursu będzie mógł wybrać nagrodę - iPada z wyświetlaczem Retina o pojemności 32 GB lub 3-miesięczny płatny staż w pilskim oddziale P.R.E.S.C.O. Ponadto, otrzyma dwuosobowe zaproszenie na uroczyste otwarcie biurowca, które odbędzie się po zakończeniu inwestycji.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników konkursu i dziękujemy uczestnikom za wszystkie pomysły. Mimo iż konkurs trwał niewiele ponad tydzień, spłynęło do nas wiele ciekawych propozycji.  Jury konkursowe wybrało pomysł zgłoszony przez Pana Michała Igłę, gdyż w bardzo dobry sposób uchwycił on zbieżność pomiędzy minerałem, który był inspiracją do tej nazwy, a przyszłym budynkiem. Onyks jako minerał jest czarny i połyskliwy. Zastosowanie go w modnej biżuterii świadczy, iż nie brakuje mu też nowoczesności i klasy, czyli cech, którymi można także opisać nasz przyszły biurowiec. Może też mieć domieszkę koloru złotawego, co stanowi nawiązanie do elewacji budynku i logo P.R.E.S.C.O. Nazwa ta w naszym przekonaniu łączy więc wiele atrybutów, które będą cechować ten obiekt. Wpisuje się też w nazewnictwo przyjęte dla wysokiej klasy obiektów biurowych w głównych miastach Polski – komentuje Wojciech Andrzejewski, wiceprezes P.R.E.S.C.O. GROUP.

Onyx Business Point to pierwszy tego typu nowoczesny biurowiec wysokiej klasy w Pile. Zewnętrzną ścianę budynku będą tworzyć płyty z piaskowca przeplatane szkłem, a całość będzie utrzymana w barwach czarno-beżowych. Obiekt przy Witaszka został zaprojektowany z myślą o wniesieniu nowej jakości na architektoniczną mapę Piły. Zlokalizowany w centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie ratusza i dwóch miejskich parków, będzie składać się z trzech kondygnacji o łącznej powierzchni 2500 m2. Wyższe partie zajmie spółka P.R.E.S.C.O., która przeniesie tu swoje centrum operacyjne. Na parterze znajdzie się natomiast miejsce dla firm oferujących usługi prawne czy finansowe, a także restauracji z letnim ogródkiem. Oddanie budynku do użytku przewidziano na końcówkę 2014 roku.