Nastąpiły zmiany w statucie RTS Widzew Łódź, na podstawie których klub stał się organizacją non-profit. Zmniejszeniu uległa również liczba osób w radzie nadzorczej klubu – teraz może ona liczyć od 3 do 7 osób. Obecnie w skład rady nadzorczej Widzewa wchodzą: Bogusław Sosnowski, Wojciech Kuś, Sławomir Pawłowski, Monika Miłkowska-Bruczko i Marek Kopczyński.

- Nowa ustawa o sporcie przewiduje dodatkowe możliwości działania organizacji sportowych na zasadzie non-profit. Nie oznacza to jednak, że Widzew stanie się organizacją dobroczynną, ale że zgodnie ze statutem nie jest spółką nastawioną na wypracowywanie zysku dla akcjonariuszy oraz że wszelkie przychody i zysk, jeżeli taki będzie, mogą być przeznaczane wyłącznie na rozwój Klubu, jego dalszą działalność i podwyższanie kapitału. Mimo, iż do tej pory Widzew przynosił straty i musiałem do niego rokrocznie dopłacać, dążę do takiego zorganizowania Klubu, aby w przyszłości mógł być samofinansującą się organizacją, co może ustabilizować jego sytuację na długie lata.  Klub sportowy jest organizacją społeczną i skierowaną do społeczności, dlatego moje działania, jak wielokrotnie deklarowałem, są ukierunkowane na wprowadzenie Widzewa na GPW, aby każda osoba zainteresowana działalnością Klubu mogła w przyszłości mieć wpływ na podejmowane decyzje w ramach bycia akcjonariuszem. Jest to droga trudna i dla wielu niezrozumiała, ale musimy ją przejść. Dlatego też zdecydowałem o wprowadzeniu zmian w statucie, m.in. wyłączona tym samym została możliwość wypłaty zysków dla akcjonariuszy – wyjaśnia Sylwester Cacek, właściciel RTS Widzew Łódź. – Chciałbym jednocześnie serdecznie podziękować osobom ustępującym z rady nadzorczej za ich wieloletni wkład pracy w rozwój naszego klubu  i wspieranie  swoją wiedzą zarządu w bieżących zadaniach. Zawsze będą Państwo miłymi gośćmi na naszym stadionie – dodaje Sylwester Cacek.

Nowy statut przewiduje również powoływanie dodatkowych organów w ramach spółki o charakterze doradczym. Na tej podstawie mają powstać specjalne komisje m.in. w zakresie sponsoringu czy sportu.